رادنوسازه

دستگیره درب‌های مخفی

دستگیره نقش مهمی در درب های ریلی مخفی بازی میکند، چرا که باید بتوان به سهولت درب ها را باز و بسته کرد و برای هر کاربر از هر نوعی قابل استفاده باشد.
سه نوع کلی دستگیره برای این درب ها وجود دارد:
۱- دستگیره های معمولی توکار
۲-دستگیره های قفل شونده توکار
۳-دستگیره های روکار
دستگیره های معمولی توکار دو واقع تلفیقی از هنر مدرن و کلاسیک هستند.
دستگیره های قفل شونده توکار عموما در درب های کشویی چوبی سرویس استفاده می شوند و همچنین برای درب های داخلی و اداری هم میتوان از این قفل ها استفاده کرد. نوع و رنگ قفل ها متنوع بوده و امکان طراحی با رنگ و جنس درب را دارد.
در درب های کشویی می توان از دستگیره های روکار مرسوم به درب های لولایی نیز استفاده کرد. نکته حائز اهمیت در این دستگیره ها، بیرون ماندن بخشی از درب می باشد و این در طراحی و ابعاد درب می بایستی لحاظ شود.
دستگیره درب ریلی
کاربرد درب ریلی مخفی:
درب‌های ریلی مخفی همانند درب‌های لولایی در تمامی فضاهای داخلی ساختمان قابل استفاده می‌باشند.
این نوع درب‌ها برخلاف درب‌های لولایی که فضایی را برای چرخش روی لولا احتیاج دارند، از فضای داخل دیوار استفاده می‌کنند و به خلق بخش‌های بیشتر در داخل ساختمان کمک می‌کنند.
این روزها که ساختمان‌ها علی‌الخصوص ساختمان‌های مسکونی دارای بخش‌های متعددی مثل لاوندری، آشپزخانه کثیف، انباری و … می‌باشند درب های کشویی پنهان شو از مواردی است که موجب استفاده از تمامی فضا می‌شوند.
نه تنها کارفرمایان و طراحان در ساختمان‌های مسکونی بلکه در ساختمان‌های اداری، تجاری، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و… به اهمیت متر به متر ساختمان خود پی برده و از متریالی‌هایی که مینیمال بوده و درعین حال مدرن باشند اهمیت می‌دهند.
درب ریلی توکار به‌دلیل سهولت در استفاده امکان جداسازی هر فضایی را می‌دهند. به علاوه این‌که بهره بردار هر زمان که بخواهد می‌تواند دو فضا را ادغام نماید.

رادنوسازه

انواع دستگیره درب‌های ریلی مخفی

دستگیره
معمولی توکار
 
دستگیره
قفل شونده توکار
 
دستگیره
لولایی روکار