درب کشویی ریلی

نوعی از درب است که بر روی ریل‌ حرکت می‌کند دارای دو نوع درب کشویی توکار و درب ریلی روکار است که با توجه به نوع پروژه و درخواست کارفرما انتخاب می‌شود. از این درب‌ها در مکان‌های مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستان‌ها، مطب‌ها و… استفاده می‌شود.
درب کشویی توکار شامل دو قسمت اصلی درب و ریل است.

این درب به وسیله چرخ‌های روی ریل حرکت می‌کند و به راحتی قابل باز و بسته شدن است. ریل‌ها از جنس فلزی و مقاوم هستند.

مطالعه نمایید: درب کشویی سرویس بهداشتی

 

 

چرا از درب کشویی ریلی استفاده کنیم:

 • سبک وزن: این درب‌ها اغلب از مواد سبک و مقاوم ساخته شده است و به همین دلیل سبک وزن است. این مزیت به آن کمک می‌کند که درب را به راحتی جابجا کرد و بر روی هرگونه سطحی نصب کنید.

 • استفاده آسان: درب کشویی بر روی ریل‌هایی نصب می‌شود و با کشیدن و فشار دادن آن به راحتی باز و بسته می‌شود.

 • صرفه جویی در فضا: به دلیل عدم نیاز به فضای لازم برای باز شدن درب، می‌تواند به صرفه جویی در فضا کمک کند.

 • جلوگیری از آسیب: از آسیب دیدن لوازم و وسایل، کمد و… جلوگیری می‌شود.

 • زیبایی و طراحی: به دلیل طراحی زیبا و مدرن خود، می‌تواند به زیبایی داخلی فضا کمک کند و با انتخاب رنگ و مدل مناسب، با دکوراسیون داخلی سازگار شود.

 • مقاومت و پایداری: درب کشویی ریلی از جنس های مختلفی مانند فلزی، چوبی، پلی یورتان و … ساخته می‌شوند و با توجه به جنس درب، می‌توانند مقاومت و پایداری بالایی داشته باشند.

 درب توکار مخفی

درب کشویی جایگذین چه نوع درب‌هایی است:

می‌تواند جایگزین مناسبی برای درب‌های اتاق‌های خواب، حمام و بالکن باشد. همچنین برای فضاهایی که محدودیت در فضا وجود دارد و امکان استفاده از درب‌های سنتی مانند درب‌های بازشوی عادی ممکن نیست، گزینه مناسبی است. به عنوان مثال، برای فضاهای تنگ و محدودی که امکان باز کردن درب رو به بیروی آن‌ها مانند حمام، اتاق‌های کوچک و مطبخ و … وجود ندارد، درب کشویی ریلی می‌تواند جایگزین مناسبی باشد. به همین دلیل برای بسیاری از فضاها و کاربردهای مختلفی قابل استفاده است.

از درب پاکتی در چه فضاهایی استفاده می‌‌شود:

می‌تواند در انواع فضاها و محیط‌های مختلفی استفاده شود. در زیر به برخی از فضاها اشاره می‌شود:

 • درب کشویی ریلی آشپزخانه


 • درب کشویی ریلی اتاق خواب


 • درب کشویی ریلی اداره و محل کار


 • درب کشویی ریلی بالکن و حیاط


 • درب کشویی ریلی بیمارستان و مراکز درمانی مطب‌های پزشکی

استفاده از درب ریلی کشویی در سرویس بهداشتی

این درب‌ها باعث کاهش استفاده از فضاهای محدود در سرویس بهداشتی می‌شوند و از این رو در فضا صرفه جویی می‌کنند. همچنین، استفاده از درب کشویی پنهان شو به دلیل عدم نیاز به فضای پهناوری که درب‌های رو به باز شوند، می‌تواند مناسب برای فضاهای بسیار محدود و تنگ باشد، به عنوان مثال در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، آزمایشگاه‌ها و سایر فضاهای بهداشتی استفاده می‌شود.(
درب کشویی سرویس بهداشتی به دلیل داشتن مکانیزم خاصی که باعث شده برای باز و بسته شدن آن نیاز به فشار زیادی نباشد، مناسب برای کودکان، سالمندان و معلولین است همچنین در مقایسه با درب های رو به باز شونده، تمیز کردن و نظافت آن راحت‌تر است و از این رو می‌تواند به بهداشت کلی فضا کمک کند.

استفاده از درب ریلی کشویی در مطبخ

به دلیل داشتن مکانیزم خاصی که باعث شده برای باز و بسته شدن آن نیاز به فشار زیادی نباشد، می‌تواند برای افرادی که دارای مشکلات فیزیکی مثل درد در مفاصل هستند، بسیار مناسب باشد. همچنین، به دلیل عدم نیاز به فضای پهناوری که درب های لولایی دارند، می‌تواند مناسب برای فضاهای بسیار محدود باشد و از این رو در مطبخ‌های کوچک کمک کننده باشد.
درب کشویی ریلی همچنین به دلیل این که به صورت عمودی باز می‌شود، اجازه می‌دهد که شما به راحتی به تمامی آنچه در داخل کشو قرار دارد دسترسی پیدا کنید. در عین حال، این درب می‌تواند جایگزینی مناسب برای درب های رو به باز شونده باشد که ممکن است در فضای محدودی مانند مطبخ، به مشکل برخورد کنند.

استفاده از درب ریلی کشویی در بالکن

. یکی از مزایای استفاده از این درب صرفه‌جویی در فضا است. با توجه به این‌که بالکن‌ها معمولاً فضای محدودی دارند، استفاده از درب ریلی مخفی به جای درب‌های لولایی، فضای بیشتری برای استفاده به کاربران می‌دهد.
همچنین، استفاده از درب ریلی در بالکن به دلیل این که از نظر طراحی و ظاهر بسیار زیباست، می‌تواند به بهبود ظاهر بالکن و همچنین ارتقای ارزش زیبایی آن کمک کند. به دلیل داشتن مکانیزمی که باعث می‌شود درب به صورت آرام باز و بسته شود، از احتمال آسیب دیدن به دیوارهای بالکن نیز جلوگیری می‌کند.
 درب کشویی

قیمت درب ریلی کشویی

قیمت درب کشویی با توجه به نوع و سایز درب، جنس و مدل آن متفاوت است. همچنین هزینه‌های نصب و حمل و نقل نیز به قیمت اضافه می شود. برای مثال، درب کشویی ریلی کوچک‌تر با جنس PVC ارزان‌تر از درب‌های بزرگتر با جنس چوب یا فلز است. برای اطلاعات دقیق‌تر و همچنین برای مقایسه قیمت‌ها، با رادنو سازه تماس بگیرید.

درب ریلی کشویی ارزان قیمت

هزینه درب کشویی معمولاً به عوامل مختلفی مانند اندازه، جنس، کیفیت و برند آن بستگی دارد. برای پیدا کردن درب کشویی با قیمت ارزان می‌توانید با راد نو سازه تماس بگیرید.
در انتخاب درب کشویی ارزان قیمت، بهتر است به جنس و کیفیت آن توجه داشته باشید تا هنگام استفاده از آن مشکلی برای شما پیش نیاید. همچنین در انتخاب برند درب ریلی نیز بهتر است به برندهایی که در بازار شناخته شده و از کیفیت بالایی برخوردارند، توجه کنید.
لازم به ذکر است که گاهی اوقات درب کشویی ارزان قیمت ممکن است از کیفیت پایین‌تری برخوردار باشد و باعث ایجاد مشکلاتی در طول مدت استفاده شود. بنابراین، در انتخاب درب کشویی با قیمت مناسب باید به دو عامل قیمت و کیفیت توجه کنید.
 درب ریلی کشویی

نکات مهم در سفارش درب کشویی پنهان شو

در زیر چند نکته مهم در سفارش درب کشویی ریلی را برای شما آورده‌ایم:

 • ابعاد درب: قبل از سفارش حتماً باید ابعاد درب مورد نیاز را تعیین کنید.


 • ماده سازنده: برای سفارش درب باید از ماده سازنده آن آگاه باشید. مواد مختلفی مانند فلز، MDF، چوب و PVC در ساخت درب ریلی به کار می‌روند. هر یک از این مواد سازگاری و کیفیت متفاوتی دارند و باید بر اساس نیاز خود، انتخاب کنید.


 • قیمت: قبل از سفارش قیمت آن را با قیمت های موجود در بازار مقایسه کنید تا از خرید بهتر و با کیفیت تر اطمینان حاصل کنید.


 • نصب: محل نصب و لوکیشن پروژه در تعیین قیمت تاثیر گذار است.


 • سازه: نوع سازه‌ای که برای درب انتخاب می‌شود بسار مهم است.


 • نصاب: حتما از متخصصین مشاوره بگیرید.

 درب ریلی کشویی

خرید درب کشویی ریلی

برای خرید درب کشویی خوب، به موارد زیر توجه کنید:

 • قابلیت تعویض و تعمیر: در صورت خرابی یا نیاز به تعویض، باید بتوان درب کشویی را به راحتی تعویض کرد.
 • کیفیت ساخت: درب باید از مواد با کیفیت ساخته شده باشد تا بتواند مقاومت لازم را در برابر ضربه، حرارت و رطوبت داشته باشد.
 • طراحی: طراحی باید به گونه‌ای باشد که استفاده از آن راحت باشد.
 • سایز و اندازه:
 • نوع ریل: نوع ریل مورد استفاده در درب پاکتی نیز بسیار مهم است. ریل‌های با کیفیت باعث می‌شوند درب کشویی به راحتی باز و بسته شود و همچنین تحمل وزن بالا را داشته باشد.
 • قیمت: باید متناسب با کیفیت و عملکرد آن باشد.
    •  
در هر صورت، برای خرید درب ریلی بهتر است کیفیت محصولات و نام برند را بررسی کنید و بهترین گزینه را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید.
 درب کشویی پنهان شو

متریال‌های ساخت درب مخفی توکار

در ساخت درب پنهان شو از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود که بر اساس نوع متریال، خصوصیات و ویژگی‌های متفاوتی دارند. برخی از متریال‌هایی که برای ساخت درب کشویی استفاده می‌شوند، عبارتند از:
 • فلز: از جمله متریال‌هایی است که به‌راحتی می‌توان آنها را تمیز کرد و از دوام بالایی برخوردار هستند. این درب‌ها از آلومینیوم، استیل، برنج، مس و فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند.
 • چوب: چوب یکی از متریال‌های محبوب است. چوب باعث ایجاد ظاهری طبیعی و زیبا برای کابینت‌ها می‌شود. چوب‌های استفاده شده در ساخت درب کشویی چوبی می‌توانند از نوع MDF، HDF، روکش‌دار، چندلایه و خام باشند.
 • شیشه: درب‌های جیبی با شیشه نیز ساخته می‌شوند که می‌توانند به دلیل شفافیت و شکل زیبایی که دارند، جلوه خاصی ببخشند. شیشه‌های استفاده شده معمولاً شیشه لمینته، شیشه مات، شیشه رنگی و شیشه آینه هستند.
 • پلاستیک: درب‌های مخفی کشویی پلاستیکی نیز وجود دارند که در مقایسه با دیگر متریال‌ها، هزینه کمتری دارند. پلاستیک‌های استفاده شده برای ساخت درب کشویی ریلی می‌توانند از نوع PVC، ABS و اکریلیک باشند.
 •  
برای اطلاع از قیمت انواع درب‌های کشویی توکار، ریلی روکار و فریم لس با رادنوسازه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند شوید.
 

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *