درب کشویی توکار

تفاوت دربهای کشویی روکار با درب های کشویی توکار در این است که یک درب ریلی توکار به داخل یک سازه مخصوص یا فرورفتگی در دیوار مجاور حرکت می‌کند در حالی که یک درب ریلی روکار، اگرچه از نظر مکانیزم مشابه است اما این‌طور نیست. یک درب ریلی روکار به موازات دیوار داخلی حرکت می‌کند.

مطالعه نمایید: درب کشویی پنهان شو

در این‌جا، ما به دیگر تفاوت‌های کلیدی بین این دو درب نگاهی می‌اندازیم و مزایای آن‌ها و بهترین مکان را در نظر می‌گیریم.

چرا یک درب کشویی توکار انتخاب کنیم؟

این طراحی جدید درب اغلب برای طراحی‌های مدرن انتخاب می‌شوند. ماهیت طراحی آن‌ها را به یک نقطه کانونی ایده‌آل برای هر اتاق تبدیل می‌کند. زمانی، درهای کشویی توکار در خانه‌های ویکتوریایی محبوبیت خاصی داشتند، اما با تغییر سلیقه‌های معماری، مدتی از کانون توجه خارج شدند.

در زمان‌های اخیر، درهای کشویی توکار محبوبیت دوباره پیدا کرده‌اند – به ویژه در اتاق‌هایی که باید از فضا به خوبی استفاده شود. به عنوان مثال، حمام، کمد لباس و اتاق‌های ابزار، می‌توانند از این راه حل موثر و صرفه جویی در فضا بهره مند شوند. یک در کشویی توکار همچنین می‌تواند یک تقسیم کننده اتاق منحصر به فرد در مناطق با پلان باز باشد.

مطالعه نمایید: درب ریلی مخفی

محبوبیت درب‌های کشویی توکار نیز به دلیل جذابیت زیبایی شناختی متمایز آن‌ها افزایش یافته است. می‌تواند به خودی خود به یک نقطه کانونی تبدیل شود. استفاده از رنگ یا طرح قوی روی یک درب کشویی توکار می‌تواند روشی هوشمندانه برای افزودن شخصیت به اتاق باشد، که به راحتی می‌توان آن را در دیوار پنهان کرد تا در صورت تمایل، ظاهری نرم‌تر و خنثی‌تر به دست آورد.

درهای کشویی توکار چه به صورت تک لنگه یا دو لنگه نیز یک ویژگی طراحی فوق العاده در فضاهای با پلان باز است. وقتی باز هستند فضای گسترده‌ای را به کارفرما می‌دهند و همان ویژگی‌های صرفه‌جویی در فضا را به عنوان یک درب کشویی  ارائه می‌کنند و همچنین شما حداقل دو متر مربع فضای بیشتری نسبت به درب لولایی سنتی خواهید داشت.

 

 درب کشویی توکار

 

ملاحظات نصب

درهای جیبی باید از همان مراحل طراحی ساخت خانه مشخص شوند، زیرا دیوار پوششی یا سازه برای آن ساخته شده است. در حالی که نصب درب های کشویی توکار در یک خانه موجود غیرممکن نیست، می‌تواند نصب پیچیده‌تری داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است مسائل مربوط به سیم کشی، برق و لوله کشی ایجاد شود، و دیوارهای باربر به تمام کارهای آماده سازی معمول و اقدامات ایمنی در حین انجام کار نیاز دارند.

آیا می‌خواهید درباره درب‌های کشویی توکار اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ برای مشاوره تخصصی با تیم راد نوسازه تماس بگیرید .

اجرای درب کشویی توکار چگونه است؟

درب کشویی ریلی زمان باز شدن در داخل دیوار جاسازی می شود. برای باز و بسته شدن هیچ گونه فضایی اشغال نمی کند.

قیمت درب کشویی توکار چند است؟

قیمت این نوع از درب ها به عوامل مختلفی مانند نوع متریال و برند انتخابی، نوع سازه برای اجرای درب، برند یراق الات و تجهیزات، مکان پروژه، تعداد درب ها و… بستگی دارد.

از درب ریلی توکار در چه مکان های استفاده می شود؟

از این نوع درب برای بالکن، اشپزخانه، اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی، فضای پذیرایی، محیط های اداری، بیمارستانی و… استفاده می شود.

10 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *