درب کشویی

درب کشویی از مدل‌های مدرن و جدید است که برای درب‌های فضاهای داخلی استفاده می‌شود که مورد استقبال طراحان، معماران و کارفارمایان قرار گرفته است.
علاوه بر زیبایی و مدرنیته کردن طرح محیط برای ساختمان‌های که محدودیت در متراژ فضا دارند بسیار مناسب می‌باشد.

دارای مزایایی بسیای مانند حرکت روان و ساده، بدون صدا، دارای سازه قابل تعمیر و اشغال نکردن فضا است که درادامه به طور مفصل توضیح داده می‌شود.

مطالعه نمایید: درب ریلی توکار
درب کشویی
درب ریلی توکار

انواع درب کشویی :

  • درب ریلی کرو
  • درب ریلی کشویی تلسکوپی
  • درب مخفی توکار دو لنگه
  • درب ریلی تک لنگه
  • درب کشویی ریلی کنجی
  • درب ریلی اتومات
درب‌های ریلی با متریال‌های گوناگون مانند چوب، شیشه، استیل، روکش چرمی، رنگ شده، پی وی سی و پلی اورتان موجود است. شرکت راد نوسازه درب‌های تلفیقی از چندین متریال را تولید م یکند که طرفداران زیادی دارد.

کاربرد درب ریلی توکار :

مناسب برای آپارتمان‌های کوچک و فضاهای که نیاز به مبلمان دارند استفاده می‌شود تا فضایی بابت اشغال درب استفاده نشود.
درب ریلی توسط یک ریل از بالا آویزان می‌شود و به دلیل نوع سازه‌ای که دارد با کمترین لرزش و روان حرکت می‌کند.
از درب ریلی در فضاهای مختلفی مانند فضای اداری، مسکونی، تجاری، درب کشویی سرویس بهداشتی ، فضای تقسیم کننده پذیرایی، اتاق کنفراس، کلوزت روم، درب های کشویی مطبخ، درب های کشویی اتاق خواب، درب های کشویی بالکن و غیره کاربر دارد.

قیمت درب کشویی :

اکثر سوال‌های که مشتریان از واحد فروش دارند این است که:
قیمت درب کشویی سرویس بهداشتی چند است؟
قیمت درب ریلی توکار چند است؟
درب ریلی ارزان قیمت موجو دارین؟
در جواب به این نوع از سوال‌ها باید گفت که قیمت درب کشویی توکار با توجه به نوع متریال، ابعاد درب، تعداد درب ها، محل نصب، نوع یراق آلات و… استفاده شده متنوع است.
درب کشویی
درب ریلی کشویی

مزیت‌ درب‌های ریلی :

نیاز نداشتن به فضای بازشو:

این درب‌ها بدون لولا هستند بنابراین به فضای برای بازشدن نیازی ندارند و در راستای ریل باز و بسته می‌شوند.

بهره گیری از نور طبیعی :

در ساخت درب های کشویی از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها شیشه است. با استفاده از شیشه از نور طبیعی روز نیز استفاده می‌شود.

منعطف با فضاهای مختلف :

این درب‌ها با سبک‌های مختلف معماری هماهنگی دارند و طبق درخواست کارفرما ساخته می‌شوند.

درب جیبی ( درب ریلی )

در درب‌ ریلی کشویی برخلاف درب‌های سنتی که برای شعاع چرخش درب فضایی را اشغال می کنند این فضاها آزاد است. محیطی وسیع‌ و دلپذیرتری ایجاد می‌کنند و با درب ریلی در انتخاب و چیدمان مبلمان گزینه‌های بیشتری دارید.
درب ریلی توکار در حالتی باز می‌شود که قاب مقابل درب های کشویی یک سازه و یا جیب فلزی است که به درب در داخل دیوار قرار می‌گیرد و از دید پنهان می‌شود.
با استفاده از درب مخفی توکار فضای روی دیوار که درب در آن است آزاد می‌شود و امکانات بیشتری را برای چیدمان مبلمان فراهم می‌آورد. بسته به نوع قاب انتخاب شده، چندین راه حل مختلف برای باز کردن درب می‌توان طراحی کرد.

سیستم درب ریلی مخفی چگونه کار می‌کند:

جزئیات سازه درب‌ها به طور ویژه برای دیوارهای پروژه طراحی می‌شود. قاب مقابل برای درب ریلی سازه فلزی است که درب در داخل دیوار پنهان می‌شود. این قاب از یک جیب تشکیل شده است که جایگزین قسمت دیواری است که درب وارد آن می‌شود، یک سیستم ریلی در قسمت بالایی قرار دارد که درب از آن آویزان و لغزنده می‌شود و دارای یک توقف عمودی که درب را در خود جای می‌دهد.

ویژگی‌های سازه درب ریلی مخفی :

استحکام:

قاب باید مانند دیوار محکم قابل بازرسی با کمترین هزینه باشد تا امکان نگهداری بدون تخریب دیوار فراهم شود.

حرکت ریلی و روان درب:

رانر و غلتک‌ها مسیر آسان را برای حرکت درب ریلی ایجاد می‌کنند و در صورت آسیب دیدن به راحتی قابل تعویض هستند. عبور داخلی ثابت و غیرقابل تغییر، مقاوم در برابر فشارهای جانبی، بدون انحراف ورق فلزی جیب و در نتیجه بدون خطر مانع یا آسیب دیدن درب.

ضمانت پوشش گچ مقاوم در برابر ترک:

قاب به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از دیواراست که ظاهر دیوار را تغییر نمی‌دهد.

نصب و نگهداری آسان:

سازه و قاب به راحتی مونتاژ و نصب می شود. امکان بازسازی لوازم جانبی پس از نصب بدون نیاز به تخریب دارد.
درب کشویی
درب ریلی مخفی

محاسبه ابعاد سازه درب جیبی کشویی:

برای محاسبه صحیح اندازه‌های یک سیستم درب ریلی کشویی، باید تفاوت بین “باز شدن در” (یا همان اندازه عبور) و “حداکثر ابعاد کلی” را بدانیم.

دهانه درب یا اندازه گذر برای عبور:

ابعاد درب از ارتفاع و عرض بین پایه ها (در صورت وجود) محاسبه می‌شود. امعمولاً ابعاد درب ۷۰ یا ۸۰ سانت عرض و ۲۱۰ سانت ارتفاع است. امکان ساخت درب در سایزها و اندازه‌های مختلف وجود دارد.

حداکثر ابعاد کلی درب:

فضای مورد نیاز برای نصب درب ریلی مخفی گفته می‌شود.عرض درب به مجموع اندازه گذرو ابعاد جیب گفته نمی‌شود. ارتفاع درب از سطح کف تمام شده تا لبه بالایی آرشیترو گفته می‌شود.

درب کشویی توکار در چه مکان‌های استفاده می‌شود:

از درب‌ ریلی پنهان شو در فضاهای مختلف استفاده می‌شود. مناسب برای درب ریلی کلوزت روم، درب ریلی مطبخ، درب کشویی سرویس بهداشتی، درب کشویی اتاق خواب است. این درب ها طرح فضا را مدرن می کنند.

رادنوسازه :

شرکت راد نوسازه با ۱۵ سال سابقه در زمینه درب با تولید و نصب درب‌های ریلی توکار در این صنعت فعالیت می‌کند. دارای انواع مدل های درب با سازه ای متناسب با فضا و مقاوم است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *