رادنوسازه

انواع درب

در حالت کلی استفاده از هر نوع متریال در درب‌های کشویی مخفی (درب پاکتی) قابل اجرا می‌باشد.
جنس درب می‌تواند ام دی اف(MDF)، چوب، شیشه، استیل و یا ترکیبی از متریال فوق باشد که با هر ضخامتی قابل نصب هستند.
بنا به کاربرد درب در ساختمان و طراحی آن می‌توان از روکش و رنگ‌های مختلف برای آن استفاده کرد.

انواع رنگ و روکش باعث طبقه بندی‌های مختلفی در ام دی اف(MDF) می‌شود که شامل درب‌های کشویی با روکش پی وی سی(PVC)،روکش ABS، پلی وود و رنگ‌های پوششی و پولیشی می‌شوند.

درب‌های مخفی یک محصول نوآورانه که پاسخ‌گوی نیازهای زیبایی شناختی و عملکردی بازار است. در فضاهای کوچک و یا فضاهایی که قصد ایجاد حریم دارند و نیز برای ایجاد جنبه زیبا سازی از استفاده میکنند.
درب‌های لولایی در حین باز و بسته شدن، شعاعی از فضا را اشغال می‌کنند که استفاده از آن فضا را غیر ممکن می‌کنند برای صرفه جویی در فضاهای که امکان نصب درب‌های معمولی را ندارند درب کشویی پنهان شو راه حلی عالی است.

مکانیسم درب کشویی بدین صورت است که به سادگی به دیوار ثابت می‌شود و با استفاده از ریل و غلتک‌های کشویی حرکتی نرم و آسان بدون ایجاد هیچ گونه صدای را فراهم می‌کند.

مزیت استفاده از درب‌های کشویی پنهان شو:

 

  • داشتن آرام بند دو طرفه در حالت باز و بسته شدن
  • استفاده از عرض مفید بازشو. درب لولایی به دلیل وجود چهارچوب، ۱۵ سانتی متر از هر سمت از عرض مفید فضای درب کم می‌کند و این باعث می‌شود که درب کوچک به نظر بیاید. اما با استفاده از درب کشویی پنهان شو صد در صد بازشو و فضای عبور ایجاد می‌شود. برای مثال در عرض ۸۰ یا ۹۰ سانتی متر همین عرض بازشو می‌شود.
  • یکی دیگر از مزیت‌ها درب طراحی و مهندسی شده است. سازه‌ای که قرار است جایگذین دیوار شود هر زمانی که نیاز به تعمیر داشته باشد و یا به هر دلیلی بخواهند ریل، یراق آلات، آرام بند و… را جابه جا کنند نیازی به تخریب دیوار نیست. به راحتی درب از فضای سازه خارج می‌شود و می‌توان تمامی ملحقات خارج شده را سوا کرد و مجددا درب را نصب و جای گذاری کرد.
  • هیچ نوع شیار و ریلی در پایین درب مشاهده نمی‌شود. درب از بالا بدون کمترین صدا و لرزشی آویزان است.
  • دارای ۱۸ عدد چرخ است که به حرکت آرام و روان ریل و یراق آلات کمک تا از ایجاد صدا و لرزش کم کند. یراق آلات مختلفی برای استفاده در درب‌های توکار مخفی داخلی وجود دارد که وزن‌های بین ۸۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم را تحمل می‌کنند.
  • رادنوسازه صفر تا صد کار را پیش بینی کرده است. یعنی زمانی که سازه درب نصب و تمام می‌شود کارفرما باید فینیشینگ کار را بر روی سازه درب انجام دهد. باید سازه درب را هم باد دیوارهای دیگر کند بعد از این به مرحله به نصب درب و دستگیره می‌رسیم.
  • خدمات پس از فروش از دیگر مزیت راد نوسازه است اگر به هر دلیلی درب دارای مشکل شود تا ۲ سال تعمیر و نگه داری انجام می‌شود و یراق آلات نیز یک میلیون بار تست باز و بسته شدن رو گذرانده‌اند. انواع و اقسام درب‌ها و دستگیره‌ها وجود دارد که در این سیستم قابل اجرا هستند. دستگیره‌های توکار زمانی که درب در داخل دیوار کار می‌شود دستگیره‌ نیز بر روی درب نصب می‌شود که شما با استفاده از آن‌ها درب را باز و بسته نمایید.  درب‌ها می‌توانند دارای قفل از روبه رو، رو کوب و پشت کوب باشند.

جنس درب‌های ریلی:


درب کشویی شیشه‌ای
:

شامل یک پوشش آلومینیومی و یک ورقه شیشه‌ای است که در یک قاب به ضخامت 50 میلی‌متر محصور شده است که برای هر محیطی بدون آشفتگی بصری مناسب است. همچنین با وجود نور طبیعی فضا را زیباتر می‌کند. در این نوع درب شیشه فقط یک لایه رویی که باید روی پانل اعمال شود نیست بلکه عنصر اصلی محصوب می‌شود. قاب درب را می‌توان در رنگ‌های مختلف یا لاک مات برای ترکیب با ورق شیشه‌ای سفارش داد که در انواع روکش‌ها از جمله شیشه شفاف، با مش یا بدون مش، شیشه لاک پشت یا اسید اچ شده RAL و آینه موجود است.


درب کشویی pvc
:

برای سبک شدن وزن درب و نیز جلوگیری از نفوذ صدا در فضا از درب های ریلی pvc  استفاده می‌شود.


درب‌های ریلی چوبی
:

با توقف توسط ضربه‌گیر برای درب‌های ریلی چوبی اتاق و مطبخ و بالکن بسیار مناسب است. از درب کشویی چوبی می‌توان در فضاهای داخلی اداری و مسکونی در سرویس بهداشتی و اتاق خواب‌ها به دلیل کمبود فضا استفاده کرد.

درب کشویی مخفی با روکش پلی اورتان

دارای رنگ‌های ایرانی، اسپانیای و ترکیه‌ای

کاربرد درب کشویی مخفی:

درب‌های لولایی جزو مرسوم‌ترین درب‌های هستند که تا الان استفاده شده‌اند اما درب کشویی یکی از جدیدترین مدل درب‌ها است به این دلیل که هم فضای کمتری اشغال می‌کند و هم این‌که ظاهر مدرن و زیباتری به ساختمان می‌دهد. همچنین به سبب داشتن عملکرد راحت برای باز و بسته شدن با استقبال خوبی روبه رو شده‌اند.
استفاده از این نوع درب‌ها برای انواع درب‌های داخلی در محیط های اداری و مسکونی قابل اجرا می‌باشند.
از دیگر فضاهای که از درب ریلی استفاده می‌شود درب حمام، درب سرویس، درب لاندری، کلوزت روم، مطبخ  و درب سرویس بهداشتی مرسوم‌ترین برای استفاده از درب ریلی مخفی می‌باشد.
در اجرای درب لولایی همیشه بین درب و دیوار یک فاصله هست که سبب آب بند و هوابند و صدابند نبودن فضا می‌شود که در سرویس بهداشتی رعایت این موارد بسیار مهم است. بنابراین درب‌های توکار این مزیت را دارند که این فضاها را به خوبی عایق بندی می‌کنند.
درب پاکتی ریلی در فضاهای داخلی کاربرد دارند مانند: درب ریلی مطبخ، درب کشویی آشپزخانه، درب کشویی سرویس بهداشتی ، درب کشویی اتاق، درب کشویی بالکن، درب کشویی دفاتر اداری و…

نحوه قیمت گذاری درب کشویی ریلی

قیمت گذاری بر روی پروژه به تعداد و ابعاد درب‌ها بستگی دارد. کار ساخت و نصب درب ریلی مخفی توسط تیم رادنوسازه در دو مرحله انجام می‌شود.

مرحله اول

قبل دیوار چینی است که سازه، ریل و یراق الات نصب می‌گردد. در این مرحله سازه را نصب کرده جلوی درب را می‌بندیم و تحویل مشتری می‌دهیم.

مرحله دوم

نصب در، دستگیره و در صورت تمایل روکوب است که در پایان پروژه نصب می‌شود.
قیمت درب و دستگیره بسیار متنوع است.
درب‌های مدل روکش pvcدر انواع و اقسام مختلف
درب های با رنگ پلی اورتان تنوع خاص خود را دارد که دارای رنگ‌های ایرانی، اسپانیای و ترکیه‌ای است که هر کدام دارای قیمت‌های مختلفی هستند و طبق ابعاد محاسبه می‌شوند.
روکوب و پشت کوب نیز بدین صورت است.

قیمت درب کشویی توکار:

یکی از مکان‌های که از درب‌های ریلی استفاده می‌شود هتل‌ها و سرویس بهداشتی است که کمک شایانی به اشغال فضای کمتر دارد تا فضای بیشتری را به امکانات داخل سرویس مانند فرنگی، روشویی، جکوزی و… اختصاص بدهند. برای افرادی که معلولیت و ناتوانی در حرکت دارند مانند ویلچر و یا عصا درب‌های لولای در باز و بسته شدن برای ا ین افزاد مشکل ایجاد میکند ولی درب‌های ریلی این مشکلات را حل کرده است.
قیمت درب کشویی توکار با توجه به تعداد و اندازه درب ها متفاوت است.

قیمت درب کشویی سرویس بهداشتی

درب سرویس بهداشتی مرسوم‌ترین فضا برای استفاده از درب ریلی مخفی می‌باشد. با توجه به محدودیت فضایی که در سرویس بهداشتی است و فضاهای کوچک کارفرمایان و طراحان ترجیح می‌دهند که از درب‌های ریلی استفاه نمایند به این جهت که به راحتی حرکت می‌کنند و فضایی را اشغال نمی‌کنند و همچنین مخفی نیز هستند بدین صورت که هیچ ریل و یراقی دیده نمی‌شود.
در اجرای درب لولایی همیشه بین درب و دیوار یک فاصله هست که سبب آب بند و هوابند و صدابند نبودن فضا می‌شود که در سرویس بهداشتی رعایت این موارد بسیار مهم است. بنابراین درب‌های توکار این مزیت را دارند که این فضاها را به خوبی عایق بندی می‌کنند.
قیمت درب کشویی سرویس بهداشتی با توجه به جنس و متریال و یراق آلات مورد استفاده بسیار متنوع است.

کاربرد درب ریلی مخفی:

درب های ریلی مخفی همانند درب های لولایی در تمامی فضاهای داخلی ساختمان قابل استفاده می باشند.
این نوع درب ها برخلاف درب های لولایی که فضایی را برای چرخش روی لولا احتیاج دارند، از فضای داخل دیوار استفاده می کنند و به خلق بخش های بیشتر در داخل ساختمان کمک می کنند.
این روزها که ساختمان ها علی الخصوص ساختمان های مسکونی دارای بخش های متعددی مثل لاوندری، آشپزخانه کثیف، انباری و … می باشند درب های کشویی پنهان شو از مواردی است که موجب استفاده از تمامی فضا می شوند.
نه تنها کارفرمایان و طراحان در ساختمان های مسکونی بلکه در ساختمان های اداری، تجاری، هتل ها، بیمارستان ها و … به اهمیت متر به متر ساختمان خود پی برده و از متریالی هایی که مینیمال بوده و درعین حال مدرن باشند اهمیت می دهند.
درب ریلی توکار بدلیل سهولت در استفاده امکان جداسازی هر فضایی را می دهند.به علاوه اینکه بهره بردار هر زمان که بخواهد می تواند دو فضا را ادغام نماید.